«Кримським дітям — українську школу»

31.08.2007

Під таким гаслом добровольці «Простору свободи» пікетували 30 серпня Міністерство освіти і науки України.

Учасники пікетування вимагали відкрити школи з українською мовою викладання в Бахчисараї та інших населених пунктах Криму, де прохання сотень батьків ігноруються чиновниками від освіти.
«Кожний четвертний кримчанин є етнічним українцем, але лише 2% кримських дітей здобувають освіту у школах з українською мовою викладання. За 16 років незалежності на півострові відкрито лише 7 шкіл, де навчання ведеться державною мовою. Ці школи не можуть вмістити всіх бажаючих, по кілька школярів претендують на одне місце. А в більшості районів півострову просто фізично не існує українських шкіл», — сказано у зверненні добровольців, адресованому міністру освіти Ніколаєнку.
Нинішня акція – вже третя за останні дні. 14 серпня в Сімферополі «Простір свободи» спільно з іншими місцевими організаціями оприлюднив заяву з вимогами припинити русифікацію кримської освіти. Цю заяву вручено керівникам автономії, а 24 серпня в центрі Сімферополя відбулися громадські слухання про стан української освіти в Криму.
Представники міністерства, що зустрілися з пікетниками, пообіцяли сприяти відкриттю українських шкіл, однак поскаржилися, що у них немає для цього достатніх повноважень. У свою чергу учасники акції заявили, що наполягатимуть на виконанні своїх вимог і вимагають від міністерських чиновників виявити політичну волю і захистити права кримських українців.