Кінотеатри привчаються виконувати закон

24.03.2008

Абсолютна більшість кінотеатрів виконує рішення Конституційного Суду та наказ Міністерства культури й туризму про дублювання іноземних фільмів українською мовою. Такий підсумок тритижневого моніторингу кінотеатрів, здійсненого Рухом добровольців «Простір свободи».
Зокрема, у Харкові, Одесі, Запоріжжі, Луганську та інших великих містах Сходу та Півдня після 1 березня не зафіксовано жодного факту порушень – демонструються лише фільми, дубльовані, озвучені чи субтитровані українською з оригінальних фільмокопій.
Водночас, окремі кінотеатри пішли на порушення Закону і демонстрували фільми російською мовою. Так, у місті Стаханов Луганської області в кінотеатрі «Мир» з 21 по 28 березня демонструється російською мовою фільм «Фатальне число 23», а в Сімферополі в кінотеатрі імені Шевченка до 5 березня російською крутили фільм «Астерікс на Олімпійських іграх». Обидва фільми демонструвалися без отримання державних посвідчень на право прокату, що за законом тягне конфіскацію всієї виручки від прокату цих фільмів.