Євген Сверстюк прочитав лекцію «Тарас Шевченко і християнська віра»

05.03.2009

4 березня доктор філософії, багатолітній політв’язень, президент Українського ПЕН-клубу Євген Сверстюк прочитав у Києво-Могилянській академії відкриту лекцію «Тарас Шевченко і християнська віра», приурочену до 195-ліття поета.

Пан Євген зосередив увагу слухачів на таких темах: Шевченко і дух епохи романтизму, чому Шевченко основоположник української літератури і чому Гоголь створив переворот у російській літературі, в чому суть християнської традиції з якої вони обидва вийшли, особиста релігійність Шевченка і Бог у його творчості, на чому ґрунтували атеїзм Шевченка та пророчі мотиви в його творчості, імперативність віри і любови.

«Власне чим для нас цікавий Шевченко у всі часи, чому його голос є настільки зобов’язуючий, чому його читання слухають так наче це читання Святого Письма, а тому, що то є справді мотиви зі Святого Письма, це є мотиви євангельські і в тих мотивах відчувається той голос, який є вище над суєтою і зацікавленнями людей даного покоління, над кон’юнктурою часу», - наголосив Євген Сверстюк.

Пан Євген підкреслив, що коли ми говоримо про характер шевченкового християнства, то ми говоримо передусім про силу любови. «Бо любов, то є основа християнського вчення і основна сила, і тією силою поет був настільки обдарований, що він обдаровує нею усі покоління».

Захід організували Рух добровольців «Простір свободи» та Спудейське братство НаУКМА.

Це одна з акцій, яка передує Прощі до Тараса – 2009.

Фотогалерея