Право навчатися українською

29.07.2009

Так називається просвітницька акція, розпочата Рухом добровольців „Простір свободи”. Вона спрямована на захист права отримувати освіту державною мовою на всій території України.

Активісти „Простору свободи” розміщують інформаційні плакати в Криму та інших територіях, де місцева влада перешкоджає відкриттю достатньої кількості українських шкіл та класів.

Кожна дитина має право навчатися якщо не в школі, то принаймні в класі з українською мовою викладання, роз’яснює „Простір свободи”, закликаючи батьків офіційно подавати заяви з відповідним проханням до місцевих органів освіти.

На випадок, якщо чиновники відмовлятимуться реєструвати заяви чи забезпечити навчання дитини державною мовою, на плакаті розміщено телефони та адресу, по яких потерпілі можуть повідомити про такі випадки.

Плакат „Право навчатися українською” можна скачати тут або отримати в друкованому вигляді у координаторів акції в Сімферополі, Києві, Луганську, Донецьку та Ужгороді, звернувшись за вказаними на плакаті координатами.