Лобісти тотальної вакцинації протягують закон, проти якого протестують експерти й громадськість

02.03.2010

Всупереч протестам громадськості та негативному висновку науково-експертного управління парламенту народні депутати мають намір розглянути 2 березня законопроект № 4778 «Про вакцинопрофілактику інфекційних хвороб».

Цим проектом, по суті, створюється система «добровільно-примусової» вакцинації і вводиться заборона на професії для людей, що відмовилися від щеплень. Не щеплені діти не зможуть отримати освіту, а їхні батьки притягатимуться до відповідальності.

Активісти громадської кампанії «Щеплення: свобода вибору», ініційованої рухом «Простір свободи», відзначають, що аналогів такої дискримінації немає в жодній європейській країні. Вони переконані, що ухвалення цього закону означатиме запровадження в Україні фашистської практики безпідставного переслідування і примусових медичних експериментів над мільйонами людей. Це особливо вражає, зважаючи на непоодинокі випадки загибелі дітей після вакцинації і висновок Генпрокуратури про небезпечність окремих вакцин, що використовувались в Україні.

Під петицією, що вимагає від депутатів відмовитися від спроб нав’язати щеплення і відкликати законопроект № 4778, вже підписалося понад 1200 українців.

Науково-експертне управління парламенту у своєму висновку вказало, що законопроект суперечить конституційному праву дітей на освіту і виклало на 8 сторінках чимало інших зауважень, запропонувавши депутатам відхилити цей документ. Проте профільний комітет і керівництво парламенту вже вдруге за останні дні включають його до розкладу пленарних засідань.

Це відбувається незважаючи на ситуацію з вакцинацією як в Україні, так і в усій Європі, де розгоряється скандал навколо зловживань фармацевтичних кампаній, що перебільшували загрозу епідемій з метою збуту вакцин. Розгляд законопроекту № 4778 стане для кожного депутата тестом, чия позиція для них важливіша: експертів і власних громадян чи фармацевтичного лобі.