Одеські кінотеатри відповідатимуть за контрабанду?

10.03.2010

Рух добровольців «Простір свободи» надіслав звернення до Державної служби кінематографії із закликом притягнути до відповідальності власників мережі кінотеатрів «Родина – Москва – Звёздный» в Одесі.

8 березня активісти руху зафіксували в кінотеатрах мережі демонстрацію американського фільму «Острів проклятих» російською мовою, а не українською, як це передбачено законодавством.

«Простір свободи» з 2008 року моніторить кінотеатри щодо дотримання рішення Конституційного Суду N 13-рп/2007 від 20 грудня 2007 року. Конституційний Суд постановив, що «іноземні фільми не підлягають розповсюдженню та демонструванню в Україні, якщо вони не дубльовані або не озвучені чи не субтитровані державною мовою», а також вказав, що обов’язкове дублювання (озвучення, субтитрування) має «застосовуватися до всіх фільмокопій, які розповсюджуються в Україні, у тому числі й до тих, які використовуються для демонстрування таких фільмів».

Оскільки Державна служба кінематографії не видає посвідчень на прокат фільмів, дубльованих російською, у даному мова може йти про контрабанду фільмокопій.

У зв’язку з цим «Простір свободи» закликає Службу кінематографії за допомогою прокуратури, МВС та СБУ домогтися конфіскації виручки з неправомірної демонстрації фільмів, як це передбачено статтями 164-6, 164-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також з’ясувати питання про контрабандне чи контрафактне походження фільмокопій.