РПЦ ПОВИННА БУТИ ЗАБОРОНЕНА В УКРАЇНІ

04.04.2023

Верховна Рада має невідкладно ухвалити законопроєкт № 8221 про заборону РПЦ в Україні.

 

Ми, представники українських громадських організацій, закликаємо український парламент захистити національну безпеку України і нарешті заборонити підривну діяльність у нашій країні структур створеної за наказом Сталіна Російської православної церкви.

 

Діяльність РПЦ та її місцевої філії УПЦ Московського патріархату завжди мала більше політичний, ніж релігійний характер. А в умовах повномасштабної російської агресії дії цих структур, які виходять за рамки суто церковного життя, є особливо небезпечними.

 

РПЦ і УПЦ МП є провідниками ідей «русского міра», засобами агресивної політики Росії, метою якої є геноцид українського народу та знищення Української держави. Керівництво та духовенство цієї церкви широко задіяне в гібридній війни проти України, продовжує антиукраїнську пропаганду, схвалює загарбницьку війну Росії та благословляє російських солдат на вбивства українців.

 

Підтримуючи дії влади, спрямовані на викриття і припинення антидержавної діяльності РПЦ, ми разом з тим вважаємо ці дії непослідовними й недостатніми. Зведення протидії РПЦ до господарських суперечок з окремими її громадами і претензій до окремих одіозних діячів цієї церкви не є комплексним вирішенням проблеми і не дадуть ефективного результату.

 

Ключовим кроком, який має зробити держава, є ухвалення законопроєкту № 8221 «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій».

 

Внесений депутатами з різних фракцій і одностайно підтриманий профільним гуманітарним комітетом парламенту, цей документ цілісно, згідно з нормами й практиками європейського законодавства вирішує проблему РПЦ в Україні.

 

Законопроектом, зокрема, передбачені:

 

заборона діяльності в України РПЦ і релігійних організацій, які повністю, опосередковано чи частково належать або визнають підлеглість до неї;

 

дострокове припинення всіх майнових правочинів, укладених між резидентами України і забороненою іноземною релігійною організацією, а також із юридичними особами, які їй належать;

 

особливості найменування релігійних організацій, зокрема, використання слова «православна» в найменуваннях лише тих релігійних організацій, які підлеглі Православній Церкві України.

 

Ухвалення законопроєкту № 8221 дозволить на основі Томосу про автокефалію об’єднати українське православ’я в єдину помісну Православну Церкву України, двері до якої відкриті всім православним громадам, священикам і парафіянам, які не бажають працювати на «русскій мір».

 

Ми закликаємо керівництво української держави й парламенту, патріотичних депутатів усіх фракцій та груп розблокувати розгляд законопроєкту № 8221 і проголосувати за нього на найближчому засіданні Верховної Ради.

 

Ми не маємо права давати ворогу надалі підривати безпеку нашої держави, руйнувати єдність українського суспільства.

 

Тарас Шамайда, рух «Простір свободи»;

Ганна Гопко, мережа «АНТС»;

Люсьєна Шум, благодійний фонд «Бібліотечна країна»;

Анастасія Розлуцька, ГО «Український світ»;

Святослав Літинський, ГО «Незалежні»;

Марина Кіріллова, ГО «Ініціатива заради добробуту»;

Дмитро Карабчук, ГО «Лісові ініціативи і суспільство»;

Ярослава Вітко-Присяжнюк, ініціатива «Одеса україномовна»;

Олена Кравченко, МБО «Екологія - Право - Людина»;

Роман Матис, ініціатива захисту прав україномовних «І так поймут!»;

Володимир Рагульський, ГО «Кіно. Освіта. Творчість»;

Оксана Войцехівська, ГО «Українська жіноча варта»;

Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень;

Андрій Странніков, Інститут Політичної Освіти;

Олег Слабоспицький, Громадський сектор Євромайдану.