Петиція до президента з закликом підписати закон про заборону російського книжкового імпорту набрала необхідні 25.000 підписів

30.05.2023

Петиція до президента з закликом підписати закон про заборону російського книжкового імпорту набрала необхідні 25.000 підписів

 

Петиція співкоординатора руху "Простір свободи" Тараса Шамайди до Президента України з закликом підписати закон про заборону  ввезення і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора менш ніж за два тижні набрала необхідні 25 тисяч підписів. Відповідно до інформації на сайті президента, петиція очікує на розгляд глави держави, тим часом громадяни продовжують її підписувати: https://petition.president.gov.ua/petition/193132

 

Петицію публічно підтримали українські інтелектуали, письменники, громадські й культурні діячі культури - Оксана Забужко, Вахтанг Кіпіані, Іван Малкович, Андрій Курков, Мар'яна Савка, Володимир В’ятрович, Тамара Горіха Зерня, Ірма Вітовська, Ігор Козловський, Антон Мартинов, Валерій Пекар, Ганна Гопко та інші публічні особи. Заклики підписати петицію поширили найбільші українські видавництва - "Фоліо", "Ранок", "Віват", "А-ба-ба-га-ла-ма-га", мережікнигарень «Є», «КнигоЛенд», численні громадські організації.

 

Закон 2309-ІХ розроблений спільно представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та владиі ухвалений у червні 2022року 306 голосами депутатів парламенту, проте досі не підписаний президентом.

 

Закон забороняє імпорт і розповсюдження видавничої продукції з Росії та Білорусі, передбачає видання книг в Україні мовою оригіналу або в перекладі на українську мову, мови ЄС чи корінних народів України, перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

 

«Вумовах війни Ви як глава держави й Верховний Головнокомандувач зайняті перш за все питаннями збройної відсічі агресору. Але ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці Закону 2309-ІХ, і лише відсутність Вашого підпису дозволяє Росії і далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною», - ідеться в петиції.
«Частина третя статті 94 Конституції України визначає: якщо Президент протягом 15 днів не підписав закон чи не повернув його до парламенту з зауваженнями, «закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».Пане Президенте, підпишіть Закон 2309-ІХ. Зробіть цей історичний крок. Звільніть нарешті книжкову галузь від «русского міра», - закликають громадяни главу держави.