У Києві 9 жовтня відбувся Форум Культнаступу за участі представників громадського сектору, культурних індустрій, митців, військових, народних депутатів та урядовців.
Мета Культнаступу — об’єднати зусилля влади, громадянського суспільства і культурних індустрій для наступальної культурної політики, що передбачає звільнення українського культурно-інформаційного простору від російського впливу і активне просування українських інтересів у світі.
В роботі форуму, зокрема, взяли участь поет і військовослужбовець Сергій Жадан, знаменита українська фехтувальниця Ольга Харлан, голова Центру громадянських свобод (лауреат Нобелівської премії миру) Олександра Матвійчук, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, кінорежисер Олесь Санін, видавці Мар’яна Савка, Богдан Логвиненко, історик Владлен Мараєв, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, народні депутати Євгенія Кравчук, Володимир В’ятрович і Микола Княжицький, директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський, гендиректор Українського інституту Володимир Шейко.
«Нинішня війна насамперед є війною за ідентичність, де культура – не лише будівельний матеріал нації, а й могутня зброя. Уявлення, що «культура може почекати» в умовах війни за ідентичність є безглуздям, а штучне протиставлення підтримки української культури підтримці армії – явною диверсією ворога», - говориться в оприлюдненому на форумі Маніфесті Культнаступу.
Основою наступальної культурної політики мають стати «прозорі і сталі механізми, які стимулюватимуть створення і поширення культурного продукту і при цьому забезпечуватимуть рівні можливості для учасників ринку. Корупційні практики ручного розподілу коштів у галузі культури мають назавжди піти в минуле», - переконані учасники заходу, - «Єдиний спосіб не дати Росії знову окупувати наш культурно-інформаційний простір – чимшвидше заповнити цей простір різноформатним україномовним продуктом, створивши нову реальність для споживача і перетворивши її на норму».
Учасники форуму закликали забезпечити «належне фінансування та якісне управління культурною дипломатією, активне сприяння з боку держави просуванню українського продукту на зарубіжні ринки, українську присутність у європейському і світовому культурному просторі». «Від цього напряму залежить сприйняття нас у світі, а отже і рівень політичної, економічної та військової підтримки», - говориться в Маніфесті Культнаступу.
«Для успіху наступальної культурної політики Україна має всі можливості, варто лише їх усвідомити і перейти до рішучих та послідовних дій», - переконані учасники форуму.
Ознайомитися з Маніфестом Культнаступу та доєднатися можна на сайті kultnastup.org
Відеозапис форуму можна подивитися ТУТ
Ініціатори Форуму Культнаступу - рух "Простір свободи" та громадська організація "Український світ"