Сьогодні Верховна Рада конституційною більшістю голосів ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №10288-1! На відміну від початкового проєкту №10288, цей проєкт враховує головні зауваги спільноти «Мова об’єднує» – з нього усунуто всі загрози русифікації.
Від імені спільноти «Мова об’єднує» і громадських організацій та ініціатив, які ми представляємо, закликаємо комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді вилучити з законопроєкту №9432 «Про застосування англійської мови в Україні» норми, що обмежують застосування української мови, порушують права людини чи можуть завдати шкоди українським культурним індустріям.
Петиція співкоординатора руху "Простір свободи" Тараса Шамайди до Президента України з закликом підписати закон про заборону ввезення і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора менш ніж за два тижні набрала необхідні 25 тисяч підписів.
Представники громадських організацій закликали український парламент захистити національну безпеку України і нарешті заборонити підривну діяльність Російської православної церкви.
«Майбутнє України залежить від здатності держави зробити незворотнім процес зміцнення української ідентичності, який відбувається на наших очах», - відзначив під час прес-конференції «Національна культура та мова в Україні: зміни в громадській думці після року війни» координатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда.