Стань донором – врятуй життя дитини

Від донорської крові залежить здоров'я і життя мільйонів людей, у тому числі багатьох наших співвітчизників. Для задоволення потреб у донорській крові достатньо, щоб донорами були хоча б 4% населення. У Європейському Союзі 6% людей добровільно і безкорисно здають кров, рятуючи життя іншим. У США цей показник перевищує 10%.

На жаль, в Україні донорами є менше 2% громадян (в основному - близькі та рідні хворих). Це означає, що половина людей, які потребують донорської крові, не отримують її зовсім чи отримують у недостатній кількості.

Добровольці з руху «Простір свободи» вирішили власним прикладом допомогти змінити цю ситуацію.

Першою спільною дією в цьому напрямку стала здача крові у Всесвітній день донора у червні 2009 року, до якої залучилися активісти руху й не байдужі громадяни у Києві, Полтаві, Сімферополі й інших містах.

З 25 березня 2010 року «Простір свободи» розпочав регулярну допомогу хворим дітям, які потребують донорської крові. Ми створили власну базу донорів, яку надали Асоціації молодих донорів України. Волонтери асоціації зв’язуються з нашими донорами по мірі виникнення потреби у крові відповідної групи.

Якщо Ви ще не є донором, станьте ним, не зволікаючи. Для цього повідомте, будь ласка, про свою згоду на poshta@dobrovol.org  , вказавши Ваше прізвище та ім’я, місто, де Ви мешкаєте, Вашу групу крові, а також електронну адресу й телефон.

Запросіть приєднатися друзів і знайомих. Пам’ятайте, що мова йде про життя і здоров’я дітей.

УВАГА!
ОБОВ'ЯЗКОВІ УМОВИ ДЛЯ ЗДАЧІ КРОВІ

1. При собі потрібно мати паспорт (при цьому донору має бути від 20 до 45 років);
2. Перед здачею крові не можна:
- вживати ліки, що містять аспірин та анальгетики - три дні, що передують здачі крові;
- пити будь-які алкогольні напої - два дні, що передують здачі крові;
- їсти жирну їжу (масло, сало, молоко, яйця, морозиво, сметану, жирне м'ясо та рибу тощо) - напередодні та в день здачі крові;
- курити - хоча б дві години перед здачею крові.
3. Не можуть здавати кров люди:
- які хворіли на вірусний гепатит (хвороба Боткіна);
- у яких зараз загострення хронічних хвороб;
- у яких є психічні захворювання;
- яким зроблено вакцинацію менш ніж місяць тому;
- які здавали кров менш ніж два місяці тому.

Абсолютні протипоказання: ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусний гепатит, туберкульоз, хвороби крові, онкологічні захворювання.

Тимчасові протипоказання: видалення зуба (10 днів), нанесення татуювання (1 рік), ангіна, грип, ОРВІ (1 місяць з моменту одужання), аборт (6 місяців), період вагітності та лактації (1 рік після пологів, 3 місяці після закінчення лактації), щеплення (1 місяць).

Рекомендований раціон у дні, що передують здачі крові: нежирні відварні м'ясо та риба, картопля, каші, овочі, фрукти, соки, компот, житній чи не здобний білий хліб.

Дивіться також