Зробимо Україну чистою!

Ініціатива «Зробимо Україну чистою!" покликана докорінно змінити ставлення українців до життєвого простору, прищепити в суспільстві потребу не смітити та дбати про довкілля.

Для досягнення цієї мети "Простір свободи" об'єднав зусилля з іншими громадськими організаціями та небайдужими громадянами по всій країні. Поштовхом для спільних дій стала ініціатива "Let's do it world!", заснована в 2008 році в Естонії. 50 тисяч естонців за один день прибрали 10 тисяч тонн сміття. В наступні кілька років подібні спільні прибирання відбулися в Латвії, Литві, Словенії, Португалії та окремих містах в інших країнах.

5 червня 2010 року ми реалізували  акцію "Зробимо Київ чистим!", яка стала першим кроком на шляху до нашої мети - звільнити від сміття всю країну. Незважаючи на байдужість влади  й непорозуміння з міліцією, було прибрано сміття в 20 парках і зелених зонах Києва.

Учасники акції не лише прибирали своє місто, але й вимагали від влади виконувати свої обов’язки і закон. Насамперед, штрафувати тих, хто смітить, а також створювати умови для збирання й вивозу сміття. Близько 400 зверень з такими вимогами було направлено учасниками акції на ім'я Київського міського голови. Ці звернення, як і сама акція "Зробимо Київ чистим!" відіграли не останню роль у затвердженні Програми поводження з побутовими відходами на 2010-15 рр., за яку Київрада проголосувала 8 липня 2010 року.

У червні 2010 року "Простір свободи" ініціював проведення 16 квітня 2011 року всеукраїнської акції "Зробимо Україну чистою!". Для її реалізації об'єднали зусилля громадські організації й ініціативні громадяни по всій країні. В означений день десятки тисяч людей вийшли, щоб прибрати сміття в кількох сотнях парків та інших місць відпочинку. Лише в Києві прибирання проводилося в 50 місцях, загалом же акція охопила біля 60 міст та містечок по всій країні. Фото з акції 2011 року - тут

Друга акція "Зробимо Україну чистою!" відбудеться  28 квітня 2012 року. Щоб допомогти у її проведенні, отримати докладнішу інформацію, зареєструватися для участі в прибиранні, завітайте на сайт letsdoit.org.ua , а також на сторінки "Зробимо Україну чистою!" в соціальних мережах.

Надаючи перевагу активізації екологічної свідомості, ми усвідомлюємо, що водночас потрібно посилювати штрафні санкції проти тих, хто смітить. Активісти "Простору свободи" розробили законопроект, що дозволить конкретизувати й посилити відповідальніть за накидання сміття. Цей законопроект за підписами 9 депутатів з різних фракцій зареєстровано і включено до порядку денного Верховної Ради України.

Дивіться також